Monika Kuszyńska. Drugie życie

książki

O sile charakteru świadczy siła ducha. Gdy stajemy w obliczu tragedii, gdy los sprawia nam zawód a plany lgną w gruzach nasza wewnętrzna siła jest tym, co nie pozwala się jednak poddać i dodaje siły do walki. Dziesięć lat temu Monice Kuszyńskiej kompletnie zawalił się świat. Choć poranek był szary i mglisty nic nie zapowiadało wypadku. Ale tamta majowa niedziela położyła kres dotychczasowemu życiu znanej wokalistki. Śmierć nie chciała przyjść, za to rozpoczęło się nowe życie. Zupełnie nieoczekiwanie nabrało barw i kolorów, którego nikt się nie spodziewał. A już na pewno sama bohaterka tej historii.

O tej przemianie opowiada tytułowe „Drugie życie“ napisane przez Monikę Kuszyńską we współpracy z dziennikarką Katarzyną Przybyszewską. Książka przedstawia historię piosenkarki, jej dzieciństwo, początki kariery i okres, gdy została wokalistką zespołu Varius Manx. Poznajemy jej drogę do sukcesu, zarówno estradowego, jak i show-biznesu, wszak piosenkarka pojawiła się na okładce Maxima zyskując tytuł najseksowniejszej polskiej wokalistki. Była – jak sama przyznaje- towarem, który należało dobrze sprzedać, a rozbierana sesja otworzyła jej drzwi. Tyle, że donikąd.
Podświadomie krzyczałam do Boga: - Zrób coś, daj mi jakiś znak! Coś musi się wydarzyć!
Czy wypadek samochodowy to właśnie ten znak o który błagała?

Monika Kuszyńska otwarcie i szczerze opowiada o swojej rehabilitacji, trudnym powrocie do normalnego życia, próbach akceptacji nowej sytuacji i – paradoksalnie – szansie jakie ona stwarza. Szansie na nowe przyjaźnie, nową miłość, radość codzienności i bliskość Boga.
Wszystko przez co przeszłam musiało dokądś prowadzić. Choć dotknął mnie trud cierpienia wszystko czego nauczyłam się w tym czasie, co zbudowałam jest bezcenne. Nadziei na to, że będzie chodzić nigdy nie porzuciła, ale nie chodzi o to by żyć tylko nadzieją. Trzeba ją mieć, ale żyć warto chwilą obecną, cieszyć się każdą chwilą bez względu na to co przyniesie los.

Jej historia przecież jeszcze się nie kończy.

Napisz do mnie

Jak mogę Ci pomóc? Co możemy razem zrobić? Czekam na list od Ciebie

all right reserved Katarzyna Domańska 2017
Polityka prywatności    Polityka transparentności